Kamienie szlachetne i ozdobne towarzyszą człowiekowi od zawsze. Dawniej wypełniały one głównie skarbce władców, stanowiły zabezpieczenie państwowego majątku oraz symbol władzy. Szlifowane kamienie szlachetne jako klejnoty kuszą swym pięknem, wywołują chęć posiadania, 
niekiedy nawet za cenę ludzkiego życia. Wbrew pozorom wiedza z zakresu gemmologii jest bardzo obszerna a media nie wspominają często zbyt wiele na ten temat. W szkołach niewiele uczy się o minerałach co skutkuje później faktem, iż można zostać łatwo oszukanym przy zakupie biżuterii z kamieniami szlachetnymi.
                                                                                    
   Wychodząc na przekór oczekiwaniom stworzyłem niniejszą stronę aby zapoznać Was drodzy internauci z wiedzą dotyczącą kamieni szlachetnych i ozdobnych. Mam ogromną nadzieję, że strona ta pozwoli Wam dowiedzieć się więcej o minerałach oraz ich wykorzystaniu. Wierzę, że wskazówki jakie tutaj znajdziecie, zminimalizują w przyszłości ryzyko oszustwa ze strony sprzedawców. 
  
   Można znaleźć tutaj wszelkie informacje na temat kamieni szlachetnych, ozdobnych i ich imitacji a także zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami gemmologicznymi. Warto zwrócić szczególną uwagę na metody identyfikacji minerałów oraz na sposoby poprawiania właściwości estetycznych kamieni. 

   Życzę Wam wszystkim przyjemnego zapoznawania się z treściami zawartymi na stronie. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu poprzez zakładkę.
 
 
ZAPRASZAM RÓWNIEŻ na Fanpage: KAMIENIE SZLACHETNE I OZDOBNE
ORAZ na stronę poświęconą chemii kosmetycznej: www.chemiaurody.pl

Hostowane na o12.pl